Annak ellenére, hogy a városban sokféle építészeti stílus keveredik egymással, Sousse karaktere megőrizte az arab városok kinézetét, melyet az iszlám hódításnak köszönhet.
A mai szemlélő számára a legjobb példa erre, a város tenger felőli oldalának megerősítése, amit az arab fennhatóság idején építettek. A Ribat, egy lélegzetelállítóan szárnyaló épületegyüttes, ami egy minaretnek és megfigyelőtoronynak a szerepét tölti be, építészetileg egyedülálló megoldás, mely a világ minden tájáról vonzza a látogatókat. Sousse jellegzetes nyaralóhely, amely kényelmes szállodákat, kellemes fürdési lehetőséget, vízi sportok nagy választékát, romantikus sétákat és mozgalmas éjszakai életet kínál.
Sousse-tól 5 km-re, északra található a tunéziai turizmus gyöngyszeme, amely egyedülálló a maga nemében. A Földközi-tenger első „kert-kikötője”. Itt kaptak helyet az arab-török vagy andalúz stílusban épült luxushotelek, ezeréves olajfa-kertek villái, golfpályák és tengeri búvárközpont. A fehér házacskák a háromszáz vitorlást és yachtot ringató öböl köré csoportosulnak. Van itt vidámpark is, amit érdemes kicsiknek és nagyoknak is egyaránt kipróbálniuk. Tökéletes találkozópont a kikötőben található szökőkút. Port el Kantaoui honlapja: www.portelkantaoui.com.tn
Sousse városát a Kr. e. 11. században a főníciaiak alapították Hadrumentum néven. A város szövetségese volt Rómának a pun háborúk idején, ezért megmenekült a rombolástól és belépett a viszonylag békés 700 évig fennálló, a Római Birodalomhoz tartozó területek közé. Titus Livius (Kr.e. kb. 59 - Kr. u. 17) római kori históriaíró szerint, Sousse volt a rómaiak partraszállásának helye, a Scipio Africanus vezette II. pun háború ideje alatt.
A Római Birodalom bukása után a vandálok, majd a Bizánci Birodalom fennhatósága alá került a város, melyet át is neveztek, Hunerikopolis és Justinianopolis névre. A 7. században az Arab-Iszlám Haderő győzedelmeskedett és gyorsan kiterjesztette az arab kultúrát az akkori keresztény területen, mely ma Tunézia. A város arab kézre került, ami a Római Birodalom Bukása után még római tulajdonnak számított. Az arabok ismét átnevezték a várost: Susa („Szúza”) névre, néhány évtizeden keresztül virágzott, az Aghlabid Dinasztia fő kikötővárosává vált. Mikor az aghlabidok betörtek Szicília területére 827-ben, Susa volt a fő katonai bázisuk.
A következő évszázadok során az iszlám terjeszkedés visszaesett. A 12. században normanok, később spanyolok foglalták el a várost, a 18. században velencei és francia bombatámadások célpontjává vált. A franciák keresztelték Sousse-ra (valójában még mindig „Szúza”, a muszlim névadás óta senki sem változtatta meg a város nevét). A franciák csak franciásították.
Hadrumentum (punok ideje alatt) Colonia Concordia Ulpia Trajana Augusta Frugifera Hadrumetina (Római Birodalom ideje alatt) Hunerikolpolis (vandálok idején) Justinianopolis (Bizánci Birodalom idején) Susa (Iszlám Birodalom idején)
A város neve valószínűleg berber eredetű. Hasonló nevű városok találhatóak Líbiában és Marokkóban (Bilad al-Sus) is.
Weboldalainkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk látogatóink részére. Részletek.