A Medina 1988 óta az UNESCO Világörökség része. A városközpont (Medina) szűk kis utcácskái és bazárai az Ezeregyéjszaka meséibe repíti a látogatót. Főbb látványosságai közé tartozik a várfallal körbevett Ribat Erőd, Régészeti Múzeum, a Kasbah Vlágítótorony és a római kori Katakombák. Annak ellenére, hogy a városban sokféle építészeti stílus keveredik egymással, Sousse karaktere megőrizte az arab városok kinézetét, melyet az iszlám hódításnak köszönhet. A mai szemlélő számára a legjobb példa erre, a város tenger felőli oldalának megerősítése, amit az arab fennhatóság idején építettek. A Ribat, egy lélegzetelállítóan szárnyaló épületegyüttes, ami egy minaretnek és megfigyelőtoronynak a szerepét tölti be, építészetileg egyedülálló megoldás, mely a világ minden tájáról vonzza a látogatókat. Napjainkban Sousse népessége több, mint 540 000 fő, mégis megtartotta a középkorra jellemző keskeny, labirintusszerű utcáit, a Kasbah és Medina, a Ribat erődítménye a hosszan elnyúló városfal a Földközi-tenger partján. A város külső negyedeit modern, hosszú egyenes utcák és többnyire egymástól távol eső épületek jellemzik. Sousse kitűnő nyaralóhely, teli pazar szállodával, csodás tengerpart várja a fürdőzni vágyókat, számos vízi sport lehetőség található, ezen kívül mozgalmas, pezsgő éjszakai élet és romantikus sétákra nyílik lehetőség.
A Nagymecsettel szemben a ribat magasodik, mely a legjelentősebb azok közül a rendházként is szolgáló erődök közül, melyekkel az aglabidák körülvették a Ceutától Alexandriáig tartó partszakaszt, hogy megakadályozzák a keresztények támadását. A sousse-i ribatot 821-ben fejezték be. A barbikán kapunál lehet bemenni. Tetején négy nyílás látható kapurostélynak és forró olajnak. Belső udvara egyszerű és jól karbantartott. Az első galériáról nyílnak a cellák antik berendezéseiket Kairouanba szállították. 73 lépcső vezet fel a Nadorba, mely egy kilátótorony, bejárata felett kufic felirat díszeleg. A II. világháború során ellenséges repülőgépek bemérésére használták. Innen a legszebb kilátás az új és az óvárosra. A Nagymecset és a Médina Hotel mögött a Rue Averroés a Rue de Paris-ba, Lousse szuveníres suqjába torkollik.
A Rue el-Marron találjuk a Sidi Ali Ammar mecsetet, melynek homlokzata a X. században épült. A medina fő útvonala a Rue Souk el-Rba meglepően keskeny. Az ékszerészek üzletei között találjuk a Qalaat el-Qubbát, melynek kupolája X. századból maradt ránk, az épület teljesen fel lett újítva. Ezen kívül érdemes megtekinteni a Nővérek Mecsetét és az erőd nyugati kapuját, mely a Bab el-Gharbi elnevezést kapta.
A bástyát megkerülve találunk egy múzeumot, mely sokkal átláthatóbb, mint a Bardo. Legnagyobb belső udvarában virágok és mozaikok láthatók, melyek lovakat ábrázolnak vagy Neptunuszt hallal. A következő teremben III. és IV. századi munkák láthatók, többségükön keresztény motívumokkal, galambokkal, halakkal, Krisztus-monogramos körmeneti zászlókkal. A szomszédos, hosszúkás termet legalább ötven mozaik díszíti. A túloldali teremben V. és VI. századi csempék találhatók, melyek Ádámot, Évát és szenteket ábrázolnak, egykor keresztény bazilikákat dísztettek. A következő teremben a sousse-i krematóriumból származó pun sztélé van kiállítva. A múzeumban láthatunk még ezen kívül nagyon sok mozaikot, terrakotta tárgyakat és két III. századból származó pun sírt.
Sousse-tól másfél kilométerre nyugatra találhatjuk a katakombákat, a korai keresztények temetkezési helyét a II-V. századból. Öt kilométer hosszan 15 ezer sír helyezkedik el itt. Bármikor látogatható.
A turisták szemszögéből nézve Sousse átmenet Tunisz és Hammamet között, azaz önálló, mint Tunisz, de üdülőhely is, mint Hammamet. Ha strandjai nem érnek is a hammametiek nyomába, és úgy érezzük, a Sahel háttérvidéke kevésbé egzotikus, azért Sousse medinája, múzeumai, katakombái, sétánya és filmszínházai, a kávéházak és a tekintélyes Kantaoui városrész biztosítják mindazt a változatosságot, aminek Hammamet van híján.