Biograd vagyis bijelo grad annyit jelent: Fehérvár. A város neve arra utal, hogy egykoron hatalmas, mészkőből épült vár állott itt. Ez pontosan így is volt, de sajnos az egykori várat a török időkben a földig rombolták. Mivel több Fehérvár (fehér színű vár) volt egykoron ezen a területen, ezért kapta a város a Biograd na Moru teljes nevet, ami annyit jelent: Fehérvár a tengernél.
Kicsi, kevés lakost számláló település, de azért főszezonban elég mozgalmas, már túlságosan is tömegturistás, és zajos. Nyugalomra vágyóknak nem ajánljuk, szórakozni vágyóknak igen. Vegyesek a vélemények róla: vannak szép strandjai, de maga a város nem nagy szám. A városka északi részén lévő jachtkikötője a sétányával (Riva) azonban látványos. Van homokos strandja is, de zömében kavicsosak a strandok (fürdőszandált vinni kell!), sokféle vízi sportolási lehetőség adódik. Élettel teli városka egy kellemes promenáddal, főszezonban este élőzenés utcai műsorokkal. Sok vendéglátóhely van Biograd na Moru-ban.
A félszigeten elterülő településnek van egy nyugis része, ahol a szálláshelyek többsége van, és egy mozgalmas része a vendéglátóhelyekkel.
Jó hajós kirándulási lehetőségek kínálkoznak a környező szigetekre, pl. Pasman (oda komp is megy).
30 kilométerre van Zadartól délkeletre, 47 kilométerre Sibeniktől északnyugatra. Biograd na Moru a Zadar-i ispánsághoz tartozik.
Azt mondják, hogy errefelé a klíma kiegyensúlyozottabb, kevésbé szeszélyes, mint a horvát tengerpart északi részein.
Biograd na Moru az úgynevezett biogradi riviéra része, ahová még tartozik (északtól délre sorolva): Sveti Petar na Moru, Turanj, Sveti Filiop és Jakov, (Biograd na Moru), Pakostane és végül Drage. Biograd na Moruval szemben fekszik a Pasman sziget.
Sajnos a település műemlékekben nem gazdag ahhoz, pedig jelentős település volt a középkorban. A régi, inkább a negyvenes évek óta épült hoteleket viszont szépen felújították.
A kisváros utcái többnyire a dombra felfelé vezetnek. Szállásválasztásnál tisztázni kell a ,,domborzati kihívásokat".