A Burdzs al-Arab
A magyarul arabok tornyának nevezett épület a világ egyik legdrágább, első hét csillagos luxusszállodája, vitorlást formázó alakjával a város szimbóluma. 321 méteres magasságával a világ legmagasabb hotelje, melyet 280 méterre a parttól, egy mesterséges szigetre építettek. Legolcsóbb szobáját is 1000 dollárnál drágábban kínálnak egyetlen éjszakára. Építése 1994-ben kezdődött, s 1999-ben nyitotta meg kapuit. Muntaha nevezetű, magasan "lebegő" éttermébe a világ egyik leggyorsabb liftje repíti fel a vendégeket.
A Burdzs Kalifa
A világ jelenleg legmagasabb épületének számító Kalifa-torony (korábbi Burdzs Dubai) 828 méteres magasságával több mint 300 méterrel magasodik a világ második legmagasabb tornya, a Taipei 101 fölé. Átadása 2010. január 4-én volt. Az építkezés legnagyobb nehézségű feladatát a beton magasba való pumpálása jelentette. Az épület alaprajzául egy helyi virág, a pókliliom szolgált, de iszlám építészeti sajátosságok is megfigyelhetők a felhőkarcolón. A toronyban luxus-szálloda, privát-apartmanok, kilátó és irodák működnek. A Burdzs Kalifa jelenleg is számos rekorddal büszkélkedik, így ez a legmagasabb szabadon álló épület, itt található a világ leggyorsabb liftje (64 km/h), a legmagasabban fekvő mecset, uszoda, étterem, kilátó és szórakozóhely.
A Palm Jumeirah
A pálmafát formázó mesterséges sziget az első és legkisebb méretű a három hasonló rendeltetésű és formájú sziget közül (a másik kettő a Deira és a Jebel Ali). Levelein luxusvillák, törzsén és a szigetet körülvevő hullámtörőn szállodák épültek. Az építkezések 2001 nyarán kezdődtek, 40 ezer munkás vett részt benne, végső költsége pedig 12,3 milliárd dollárra rúgott. A szigetre 2009 áprilisa óta az 5,45 km hosszú pályán futó, egysínű vasúttal, a Dubai monorail-el lehet eljutni.
A Dubailand és a Dubai Miracle Garden
Dubai egyik legnagyobb szórakoztató komplexuma 2003-ban épült, 278 négyzetkilométeren csaknem 45 mega-projekt kapott helyet. A Dubailand hat különféle témakör köré csoportosul, köztük sport és szabadtéri kínálat, ökoturizmus, témaparkok, és egyéb tematikus szórakoztató lehetőségek, valamint kereskedelmi egységek. Itt található Dubai új állatkertje is, valamint a Dubai Miracle Garden, egy 72 ezer négyzetméteres virágos kert, mely (természetesen!) a világ legnagyobb ilyen kertje.
A Wild Wadi Water Park
Ez a szabadtéri vízi vidámpark a világ egyik legnagyobb ilyen jellegű beruházása. Számtalan hullámmedencéje, csúszdája, és két mesterséges szörfgépe van. A múzeumok - Dubai rövidke történelme okán érthető, hogy túl sok régiséggel nem büszkélkedik, ezért más városokhoz képest viszonylag kevés a múzeum errefelé, persze azért találunk érdekes gyűjteményeket. Az egyik ilyen a Dubai Múzeum, mely az emirátus legrégebbi épületében, az 1787-ben épült Al Fahidi Fort (Al Fahidi-erőd) épületében kapott helyet. Az 1971-ben megnyílt múzeum Dubai történelmét és tradicionális életmódját mutatja be. A másik említésre érdemes nevezetesség az Al Shindagha, mely 1912 és 58 között a későbbi dubai uralkodó, Sheikh Saeed Al Maktum rezidenciája volt. Dubai történelmi negyede, az Al Bastakiya Dubai egyik legrégebbi része, s jellemzői az épületek hűtésére alkalmas gyönyörű széltornyok.