Antalya legfontosabb (és legrégibb) látnivalói az ókorból származnak, ide tartozik a városfal, a Hıdırlık-torony (a római korban, a Kr. u. II. században emelt épület erődítmény és világítótorony is volt), a Hadrianus-kapu (más néven Hármas-kapu, mely Kr. u. 130-ban épült Hadrianus császár tiszteletére, s három kapuív díszíti. A diadalkapu oldalain látható két torony később épült, az egyik még a római, a másik a szeldzsuk korban) és az Óratorony (a Kr. u. II. században épült torony – mely talán mauzóleum vagy világítótorony lehetett – utolsó létező példája az egykor nyolcvan darabot számláló tornyoknak, melyek Antalya citadelláján épültek).
A városban számtalan szeldzsuk és ottomán kori muszlim épületet is találunk – köztük mecseteket, medreszéket (iszlám teológiai iskola), karavánszerájokat, és hamamokat (török fürdő) – melyek többnyire a város legrégebbi részében, a Kaleiçi nevű óvárosban és a kikötő környékén láthatók. A római kori alapítású yacht kikötőt (Yat Limanı) körülölelő Kaleiçi önmagában megér egy sétát: a régi városfallal körülvett, macskaköves, szűk utcácskákkal átszőtt óváros hangulatát a római, a bizánci, a szeldzsuk és ottomán kori építészet jellemzi. Számos lykiai, pamphyliai, hellenisztikus, római, bizánci és szeldzsuk kori maradványt találunk a Kaleiçi területén belül. Legfontosabb iszlám építészeti emlékei a XIX. századi Iskele mecset, az 1250-ben épült Karatay medresze, az egykor római, majd bizánci templomként funkcionáló, majd mecsetté alakított Kesik Minare (törött minaretes) mecset, a XVIII. században épült Tekeli Mehmet Pasa mecset, valamint a város szimbólumaként ismert Yivli Minare (fodros minaretes) mecset, melyet sötétkék és türkiz színű csempék borítanak.
Több jelentős múzeumot is találunk Antalyán. Legfontosabb a Kaleiçi Múzeum, mely a régió történelmét mutatja be, az Atatürk-ház, mely Mustafa Kemal Atatürk, Törökország legendás államfőjének 1930-35 közötti látogatásainak tiszteletére nyílt meg, s a politikus lakóterét, valamint korabeli újságokat, pénzeket és hasonló tárgyakat állít ki, az Antalya Játékmúzeum, mely elsősorban a kisgyerekek igényeit elégíti ki, valamint az etnográfiai gyűjteményéről híres Suna and İnan Kıraç Kaleiçi Múzeum.
S mit csináljunk, ha az összes múzeumot és történelmi, kulturális műemléket végigjártuk? A gyerekek (de akár a felnőttek) számára igazi élményt nyújt Antalya két vízi parkja (az egyik a Konyaalti közelében található Aqualand, a másik a Lara mellett található Aquapark), ahol delfinshow-val is várják az érdeklődőket. Aki a hajókázás mellett döntene, számos túra közül választhat, melyek a kikötőből indulnak. A kirándulókat az Antalyától nyugatra magasodó, 618 méteres Tünek-hegy várja, ahonnan csodás panoráma nyílik az Antalya-öbölre, valamint a környező hegyekre.
Aki csak egy kellemes sétára vágyik, az látogasson el a Kaleiçi-től délre elterülő Karaalioglu Parkba. A városközponttól 5-6 kilométerre nyugatra találjuk a római korban épült gyalogoshidat, az Arapsu-hidat. Antalya talán leghíresebb természeti látnivalója a várostól 12 kilométerre, északkeletre található Düden-vízesésrendszer, melynek legutolsó, 40 méter magas, látványos zuhataga magába a Földközi-tengerbe zúdul. Akinek azonban belefér még egy történelmi nevezetesség, az feltétlenül vegye bele a programba Perge ókori romvárosát, mely az ókori Pamphylia jelentős központja volt. A város – melyet Szent Pál apostol is többször felkeresett – a hellenisztikus görög, a római, a bizánci, de még a török korban is jelentős településnek számított. A romterületen egy színház, egy palaestra (gyakorlócsarnok), egy Artemisznek szentelt templom, valamint két egyéb templom romjait nézhetjük meg.